DŮM HVĚZDÁRNA

Novostavba rodinného domu

Klient:
Soukromý
Lokalita:
Uherský Brod
Objem:
350m2
Autoři:
Ing.arch Luděk Černý, Ing.arch Lucie Černá, Ing. Arch. Vojtěch Hajný
Autoři interiéru:
Ladislav Volný - Tamara Petláková Volná, Veronika Tamborová
Rok:
2017-2020
Foto:
Lukáš Velecký

Novostavba rodinného domu je situována v širším centru obce. Jedná se o nepodsklepený dvoupodlažní objekt zastřešený plochou střechou situovaný v mírném svahu. Celková zastavěná plocha je 280m2. V uliční frontě se jedná o samostatný dům.

Dům je řešen minimalisticky a funkčně. Jedná se o kompozici hmot jednotlivých prostorů a funkcí, kdy srdcem domu je velkorysý obytný prostor, na který navazují „kostky“ klidových obytných částí nebo servisních částí. Řešení vychází z možností pozemku, požadavků klienta a konfigurace terénu. Konstrukčně je objekt navržen jako stěnový zděný s vodorovnými konstrukcemi ze ŽB.

Z úrovně ulice je z jihozápadu přístupný vstup a vjezd do garáže (která je dále propojena s domem). Na vstup v 1.np navazuje zádveří – vstupní hala, zároveň šatna, se dveřmi na WC, do technické místnosti/šatny a garáže. Následuje obývací pokoj s krbem, rozdělený na obývací část a kuchyň s jídelnou, s přístupem do komory a na terasu. Z obývacího pokoje je i vstup do klidové části rodičů-ložnice s koupelnou, šatnou a do klidové části dětí – dvou dětských pokojů s koupelnou. Z předprostoru před těmito pokoji se schodištěm dostaneme do 2.np, kde je v návaznosti na schodiště umístěn výlez na střechu, dále wc a pracovna.