PRIMA ŘEDITELSTVÍ

Administrativní sídlo firmy

Klient:
Soukromý
Lokalita:
Uherský Brod
Autoři:
Ing.arch. Lucie Černá, Ing.arch Luděk Černý
Rok:
2019
Foto:
Jiří Ernest

Rekonstrukce administrativního objektu se nachází ve městě  Uherský Brod v širším centru města. Terén je mírně svažitý. Lokalita má dostupnou veškerou potřebnou dopravní a technickou infrastrukturu.

Jedná se o původní objekt kancelářské stavby z roku cca 1983 (datace projektu). Je to třípodlažní stavba, s plochou střechou. Řešil se návrh fasády objektu, dispoziční úpravy a návrh interiéru.

Původní skeletový systém nám umožnil otevřenou dispozici napasovanou na požadavky klienta. Přes reprezentativní a jasně definovaný vstup se dostáváme do administrativní části budovy. Komunikace jsou řešeny maximálně přehledně, využili jsme transparentních prosklených příček, které prosvětlují všechna místa v budově. Jednotlivé kanceláře jsou členěny a doplněny nábytkem na míru. Kanceláře uzavírá multifunkční jednací místnost s přímou návazností na kancelář ředitele. Barevnost je volena klidně nadčasově a je akcentován a firemní modrou barvou.

Fasádu jsme architektonicky vyčistili, upravili členění oken. Akcentovali jsme vstupní tubus. Ten je opět zvýrazněn modrou barvou. Na fasádě jsou použity prvky měření v souladu se zaměřením firmy. Okolí objektu bylo doplněno o parkovací stání.