DŮM S KNIHOVNOU

Novostavba rodinného domu

Klient:
Soukromý
Lokalita:
Okres Uherské Hradiště
Objem:
150 m2
Ve spolupráci s:
Ing.arch. Vojtěch Hajný
Rok:
2017-2020
Autoři:
Lucie Černá, Ing.arch Luděk Černý

Místo stavby se nachází v rozvolněné zástavbě rodinných domů a nový objekt stávající zástavbu vhodně doplňuje (stávající stav je jakási proluka v uliční frontě, původně zde byl objekt garáže). Vlastní pozemek stavby je mírně svažitý, v cca polovině pozemku se prudce svažuje směrem na sever.

Dům je řešen jako jedna kompaktní hmota i s ohledem na tepelné ztráty a standart nízkoenergetického domu. Řešení vychází z možností pozemku a konfigurace terénu.

Přízemí je společenskou částí s obývacím pokojem orientovaným JV-JZ a pracovnou orientovanou na sever, pokoje jsou propojeny se zahradou okny s nižšími parapety a terasou. Patro je soukromou obytnou částí s ložnicemi a výstupem na severní terasu a zahradu. Dětské pokoje jsou orientovány na jihozápad. Konstrukčně je objekt navržen jako stěnový zděný, v 1.np v kombinaci s monolitickým stěnovým. V 1.np jsou vodorovné konstrukce ze ŽB.

Použité materiály – světle šedá omítka doplňující dřevěné rámy oken, střecha je z betonových tašek, odstín černá.

Z úrovně ulice je z jihozápadu přístupný vstup a stávající kryté garážové stání (která není dále propojeno s domem). Na vstup v 1.np navazuje zádveří - šatna, chodba se schodištěm do 2.np, koupelna a technická místnost (domácí práce), pracovna a obývací pokoj s kuchyní, spíží (zázemím pro akvárium) a terasou. Schodištěm do 2.np se dostaneme do haly se severní terasou, dále zde jsou dětské pokoje a ložnice rodičů a koupelna.